MKDNews.com

Вести

 Breaking News

Мијалков: Не го наредив прислушувањето

Екс шефот на УБК, Сашо Мијалков негира дека го наредил прислушувањето и уништувањето на два системи за следење на комуникацијата.

0 comment Read Full Article

Изгласана новата влада – 62 гласови „за“, 51 гласови „против“

Со 62 гласови „за“,  51„против“ и без „воздржани“ пратениците во Собранието вечерва ја изгласаа новата влада која ќе ја предводи

0 comment Read Full Article

39 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 817 тестирања, а регистрирани се 39 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 7

0 comment Read Full Article

Денеска е Успение на Пресвета Богородица – За многу години!

  Денеска е Успение на Пресвета Богородица – За многу години!

Господ, Којшто на Синај заповеда со петтата заповед: „Почитувај го таткото свој и мајката своја“, со Својот пример покажа како

0 comment Read Full Article

Струмички компании имале кредити без покритие во Еуростандард банка!?

Пропаѓањето на Еуростандард банката е настан кој што потсетува на оние од 90-тите години. Најцрните години за македонската економија. Слушнавме

0 comment Read Full Article

Трифун Костовски „за кило месо, убиваш вол“

Бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на „Еуростандард банка“ го обвинува Управниот одбор за пропаѓањето на банката. Тој на денешната прес-конференција, заедно

0 comment Read Full Article