MKDNews.com

Здравје

Коктел за зајакнување на имунитетот

    Коктел за зајакнување на имунитетот

Вкуснниот коктел од нане и сок од грејпфрут е еден од најдобрите начини вашето тело да стане многу посилно од претходно. Состојки: • 6-8 свежи листови од нане • 1

0 comment Read Full Article

Како да ослабете за 5 дена со диета со лубеница

    Како да  ослабете за 5 дена со диета со лубеница

Слаткиот вкус со малку калории е добра алтернатива за летен десерт. Може да се комбинира со други видови овошје и да се осмисли вкусна десерт диета. Појадокот е ист секое

0 comment Read Full Article

Намалете 5 килограми за 5 дена

    Намалете 5 килограми за 5 дена

Ова е пример за една брза диета намената за посилниот пол, но со предупредување дека нејзините ефекти иако се брзи сепак се препорачува и по завршувањето на диетата да се

0 comment Read Full Article

Измијте го лицето со овесни снегулки и кожата ќе ви биде нежна и мазна!

    Измијте го лицето со овесни снегулки и кожата ќе ви биде  нежна и мазна!

Овесните снегулки не се само корисни за конзумирање (одлични се за прочистување на цревата од токсини), а исто така се многу корисни за козметички цели. Секојдневното миење на лицето со

0 comment Read Full Article

Наскоро ќе се појави лек против ќелавост

    Наскоро ќе се појави лек против ќелавост

Барајќи лек против остеопороза научниците откриле лек што покажал исклучително добри резултати против келавоста. Професрот Нејтан Хоукшоу од Универзитетот во Манчестер вели дека овој лек ќе им го смени животот

0 comment Read Full Article

Kako да изгубите до 2 килограми за еден ден!

    Kako да изгубите до 2 килограми за еден ден!

Многу жени сонуваат за тоа за само еден ден да изгубат дел од својата телесна тежина. Со овој пијалак може да се изгубат и до два килограми од телесната тежина.

0 comment Read Full Article