MKDNews.com

Патување

Сообраќајот Скопје – Велес во отежнати услови поради одрон на карпа

    Сообраќајот Скопје – Велес во отежнати услови поради одрон на карпа

Одрон од карпа ги зафати двете коловозни ленти на автопатот Скопје – Велес, кај местото викано „Манастири“ во близина на селото Ветерско. АМСМ соопшти дека од 11 часот сообраќајот се

0 comment Read Full Article

За да стигне до работа, секој ден пешачи по 33 километри , доби илјадници долари донации (ВИДЕО)

    За да стигне до работа, секој ден пешачи по 33 километри , доби илјадници долари донации (ВИДЕО)

56 годишниот Џејмс Робертсон од Детроит секој ден пешки минува 33.6 километри за да стигне до своето работно место. Џејмс Роберстон веќе 27 години пешачи по 33.6 километри за да

0 comment Read Full Article

И Македонија дел од видеото за „Часот на планетата Земја“ (видео)

    И Македонија дел од видеото за „Часот на планетата Земја“ (видео)

Две минутното видео во кое главна музичка тема е интернационалниот хит “Pompeii” на британскиот бенд “Bastille” ја прикажува потребата да

0 comment Read Full Article

Тројца Норвежани посетиле 19 држави за еден ден меѓу кои и Македонија

    Тројца Норвежани посетиле 19 држави за еден ден меѓу кои и Македонија

Тројца пријатели од Норвешка поставија нов светски рекорд откако за 24 часа физички успеале да посетат 19 држави, меѓу кои

0 comment Read Full Article

Алармантно: Глечерите брзо се топат, Земјата ќе се поплави?

Истражувачите кои ги проучуваат глечерите, откриле дека нивното топење во изминатите 40 години е зголемено за неверојатни 75% На глечерите

0 comment Read Full Article

Фирма од Скопје лажно посредува за работа во странство

Момче и девојка наместо на печалба во Абу Даби, останале во Македонија, измамени и олеснети за 650 евра, објави „Канал

0 comment Read Full Article