MKDNews.com

Филмови

„Ако го играм, цел свет ќе го признае“ – Раде Шербеџија одби да го игра Адем Јашари

    „Ако го играм, цел свет ќе го признае“ – Раде Шербеџија одби да го игра Адем Јашари

Косовскиот режисер и сценарист Луан Криезиу, кој подготвува филм за командантот на Ослободителната војска на Косово (ОВК) Адем Јашари, меѓу предлозите за оваа улога го имал во вид и актерот

0 comment Read Full Article

Златна малина: „Имоџи“ најлош филм, Том Круз најлош актер

    Златна малина: „Имоџи“ најлош филм, Том Круз најлош актер

Том Круз ја освои “Златна малина” во категоријата “Најлош актер” за улогата во филмот “Мумија”, објавија организаторите. “Имоџи филмот” победи во категориите за “Најлош филм” и “Најлошо сценарио”, а неговиот

0 comment Read Full Article

Најсериозниот кандидат за Оскар доби тужба за плагијат

    Најсериозниот кандидат за Оскар доби тужба за плагијат

Филмот ,,Обликот на водата “ кој има 13 номинации за Оскар доби тужба за плагијат . Во сојузниот суд во

0 comment Read Full Article

„Амазон“ ќе ја снима серијата „Господарот на прстените“

    „Амазон“ ќе ја снима серијата „Господарот на прстените“

Претпоставките дека „Ворнер брос“ во соработка со „Толкин истејт“ ќе ја снима ТВ-серијата „Господарот на прстените“ сега ја потврдуваат од

0 comment Read Full Article

„Династија“ се враќа на ТВ екраните

    „Династија“ се враќа на ТВ екраните

Американската ТВ сапуница Династија, која ги одбележа осумдесеттите години на минатиот век, се враќа на малите екрани на 11-ти овој

0 comment Read Full Article

Холивуд преплашен – откажана премиерата на филмот ,,Blade Runner” во Лос Анџелес

    Холивуд преплашен – откажана премиерата на филмот ,,Blade Runner” во Лос Анџелес

Премиерата на филмот Blade Runner 2049 закажана за вечерва е откажана поради страв по нападот во Лас Вегас . По

0 comment Read Full Article
1 2 3 11