MKDNews.com

Занимливости

Среде концерт на диригентот му паднаа пантолоните (видео)

Михај Тангу доживеа неверојатен пех пред преполната сала кога среде диригирање остана по гаќи бидејќи му паднаа панталоните. Публиката прсна од смеење, а музичарите во оркестарот за среќа не се

0 comment Read Full Article

На полицаец му се заканува отказ затоа што три полуголи девојки ги однел во полициска станица

Полицаец од Мајами се нашол во непријатна ситуација па сега дури му се заканува и отказ само затоа што три полуголи девојки ги однел во полициска станица. Кога некој ќе

0 comment Read Full Article

Отворен Даксинг, најмодерниот аеродром во светот

По помалку од пет години изградба, во Пекинг се отвора „Меѓународен аеродром Пекинг Даксинг“, најголемиот аеродром во светот. На површина од околу 47 квадратни километри, со четири писти и 268 места за

0 comment Read Full Article

Жената со две вагини роди здрави близначки

Лорен Котер (34) е родена со диделфија на матката, ретка состојба во која жената се раѓа со две матки, две грла на матката и, во нејзиниот случај, со две вагини.

0 comment Read Full Article

Атентаторот по грешка се самоубил додека пукал кон несудената жртва.

Бизарно убиство се случило вчера во југоисточниот дел на Лондон , кога убиец по грешка се самоубил додека пукал кон несудената жртва. Полицијата потврди дека вчера попладне добиле дојава за

0 comment Read Full Article

Русија во вселената испрати робот со големина на човек

Русија лансираше ракета којашто на Меѓународнатра вселенска станица (ISS) носи робот со големина на човек, а овој антропоморфен робот наречен Федор веќе јави дека првиот дел од тестовите за летот

0 comment Read Full Article