MKDNews.com

Занимливости

Медицинска сестра во Германија им давала морфиум на новороденчиња

Германската полиција уапси медицинска сестра во Универзитетската болница во Улм, под сомнение дека им давала морфиум на новороденчиња. Станува збор за пет бебиња кои сите имале гушење што можело да

0 comment Read Full Article

Ќерката на Бил Гејтс се вери со египетски милионер

Ќерка на Бил и Мелинда Гејтс, се верила во текот на зимските празници со своето долгогодишно момче. Џенифер  Гејтс, која дипломира на Стенфорд, ќе се омажи за 28-годишниот Наџил Насар.

0 comment Read Full Article

Улично куче влегло во индиска болница и до смрт изгризало новороденче

Родителите им рекле на  полицајците дека нивното бебе било живо во операционата сала кога го нападнало улично куче. Во болницата, сепак, инсистираат на тоа дека новороденчето се родило мртво. Властите

0 comment Read Full Article

Горило со раце кои потсетуваат на човечки (видео)

Вработените во зоолошката градина снимиле неколку нејзини фотографии за да го овековечат моментот. Но, еден детал на фотографиите ги запрепастило вработените. Имено таа на прстите имала дел од кожа која

0 comment Read Full Article

Брачен пар купил стар железнички вагон и од него направил куќа

Малите куќички се сè попопуларни во САД од две причини: заштеда на пари и целосна сопственост Дан и Анабела се уметници, актери и изведувачи, кои сакале да создадат простор за

0 comment Read Full Article

Кока-Кола одбележува 100 години од излегување на берза

Кока-Кола  одбележува 100-ти роденден откако за првпат се појавија нивни акции на берза. Акциите на Кока-Кола за првпат се појавија на јавна понуда во 1919 година, откако Аса Кандлер ја

0 comment Read Full Article