MKDNews.com

Видео

    Евровизиската „Proud“ на Тамара

Евровизиската „Proud“ на Тамара

Видео за песната „Горда“ (Proud) на Тамара Тодевска, македонски претставник за Евровизија во Израел, беше премиерно емитувано вечерва во централните вести на јавниот сервис. Главна ѕвезда на музичкото видео на Тамара е нејзината тригодишна ќерка Хана. Музичкото видео вклучува и камео-појавувања од жени кои ја инспирирале Тамара, докажувајќи дека соништата се остваруваат. „Горда“ e авторско дело на тимот што како потписници на музиката го сочинуваат Роберт Билбилов, Лазар Цветковски и

0 comment Read Full Article
    Февруарското лице на Охрид во 90 секунди (видео)

Февруарското лице на Охрид во 90 секунди (видео)

Со „фиксна“ позиција од плажата Куба Либре, Стојан Стојановски од 2S Studio направи пресек во траење од 90 секунди на „сите лица“ на Охрид во февруари…

0 comment Read Full Article
    Жени се тепале во такси во Белград (видео)

Жени се тепале во такси во Белград (видео)

Снимката од Белград, на која се гледа тепачка на две жени на задното седиште во едно такси, се појавила на Твитер и многумина кои ја погледнале згрозила. „Идиотот кој го поткренува искинатото здолниште поради покомплетен впечаток предизвикува најголемо гадење“, „не се знае кој е за жалење, овие жени или наречи мажите“, „клошар од таксист“, се ределе коментари на Твитер.              

0 comment Read Full Article
    Готвачи од Тајланд  во Сиднеј пеат: Ти, ти, ти само ти, ти ми лежиш на срце (видео)

Готвачи од Тајланд во Сиднеј пеат: Ти, ти, ти само ти, ти ми лежиш на срце (видео)

Битолчанецот Иле Моша во Сиднеј е сопственик на ресторан. Во овој македонско-тајландски ресторан се служи македонска скара, но и тајландски специјалитети. Токму готвачите кои се задолжени за таи храната направиле атмосфера која како “зараза” се шири по социјалните мрежи. Додека ги приготвувале порциите тие ја пееле песната „Tи само ти” од Марјан Коцев, а нивната изведба ќе ве насмее до солзи.

0 comment Read Full Article
    Русин не дозволи „пајакот“ да му го земе автомобилот

Русин не дозволи „пајакот“ да му го земе автомобилот

Руските медиуми ја покажаа борбата на еден човек од Москва за својот автомобил. Човекот најверојатно помислил оти „пајакот“ незаконито му го земал возилото, па не чекајќи, одлучи да ги преземе работите во свои раце, пренесува „rbth.com“.

0 comment Read Full Article
    Владе Дивац излезе од џип и пукаше со пушка среде бел ден! (видео)

Владе Дивац излезе од џип и пукаше со пушка среде бел ден! (видео)

Легендарниот југословенски  кошаркар, сега актуелен тим менаџер на НБА лигашот Сакраменто Кингс, Владе Дивац, со Србите во Америка го прославил православниот Божиќ. По традиција, Србите кои се отселиле во Америка, каде сега живеат, се собираат во Џексон и Чикаго и заедно пукаат од пушки, по што ги собираат испуканите чаури. Секако, станува збор само за ќорци и се се одвива под строга контрола на полицијата. Оваа церемонија со своето присуство

0 comment Read Full Article