MKDNews.com

Видео

Авион слетува над главите на туристите (видео)

Аеродромот на грчкиот остров Скијатос е популарна туристичка атракција и голем број туристи чекаат покрај пистата за да им се случи вакво несекојдневно искуство.

0 comment Read Full Article

Испаднаа 175 илјади долари од камион и предизвикаа хаос на патот (Видео)

Вратата на оклопниот камион кој пренесувал пари се отворила и на автопат 285 на северната страна на Атланта во сојузната држава Џорџија испаднале пари, јавија локалните медиуми. Локалните власти велат дека додека се пренесувале пари случајно се орворила вратата и на атвтопатот испаднале околу 175 илјади долари, при што возачите застанале да собираат банкноти расеани по автопатот. Поручникот на локалната полиција Роберт Парсонс за локалната радио станицата изјавил дека собирање

0 comment Read Full Article
    Новата химна на „црвено-црните“ : „Вардаре, не те оставаме“

Новата химна на „црвено-црните“ : „Вардаре, не те оставаме“

Македонскиот ракометен шампион Вардар има нова навивачка химна, која е преработка на прекрасниот македонски евергрин „Признавам“ од Маријана и Росана, а е дело на екипа „АСОВИ“ и Александар Митевски и го носи името „Вардаре, не те оставаме“. Новата химна на „црвено-црните“ е објавена на Јутјуб, а во неа се пее „Вардаре, не можам без тебе, Вардаре без тебе, и ако денес изгубиме, не те оставаме…“.

0 comment Read Full Article
    Шилегов „го здрма струја“ на електричниот тротинет (Видео)

Шилегов „го здрма струја“ на електричниот тротинет (Видео)

0 comment Read Full Article
    Гмечи конзерви и крши плочки: Жена со огромните гради (видео)

Гмечи конзерви и крши плочки: Жена со огромните гради (видео)

Кога оваа постара госпоѓа излегла на подиумот сите ги забележале само нејзините огромни гради. А тоа што таа го смета за свој талент ги оставило со отворени усти. Гледачите на емисијата „Америка има талент“  останаа без текст кога водоа со каков талент располага оваа госпоѓа.  

0 comment Read Full Article
    Силно торанадо во Романија преврте автобус со патници (видео)

Силно торанадо во Романија преврте автобус со патници (видео)

Вчера силно торнадо ја зафати руралната област Калараши. Романската телевизија ја пренесе изјавата на шефот на полицијата во Калараши, според која автобус со 40 патници се превртел од силните ветрови. Десетина патници се тешко повредени. Торнадото го зафати подрачјето на округот Дјарна, 70 километри северно од Букурешт. Оштетени се куќи и многу возила. Според првичните информации, повредени се 7 лица.

0 comment Read Full Article