MKDNews.com

Вести

Видео: Осомничениот за масакрот во колорадо во две различни изданија

Видеото објавени од страна на ABC News покажува како се однесува чудно кога Џејмс Холмс  (осомничениот) кога имал 18 години , но не изгледа толку чудно како денеск кој пред светот покажа сосема друг изглед кога денес се појави на суд во Црвена и Портокалово обоена коса.  Видеото е наводно

0 comment Read Full Article

Видео: Во нестреќа во Тексас загинаа 14 луѓе сите биле во една кола

Најмалку 14 лица загинаа со пикап Форд камионче полн со дваесетина луѓе излета од автопат кој се наоѓа во југоисточниот дел на Тексас, изјавија официјални претставници во понеделникот. Девет лица беа повредени во несреќата која се случи во вечерните часови во неделата , јавија официјални лица. Најмалку шест од жртвите

0 comment Read Full Article

Дозволата на Убиецот од Колорадо сомнитела за властите

Помалку од еден месец пред извршувањето на полноќниот филм масакрот во кои загинаа 12 луѓе во Колорадо, осомничени Џејмс Холмс аплицирал за дозвола да приватна пиштол сопственикот на клубот, добивил бизарна гласовна порака на телефонот во стил на Бетмен .“Неговата секретарка беше непроверена но тој во неја наишол на навистина

0 comment Read Full Article

Почуствувани Два Земојтреси во Југозападна македонија

Во попладневните часови во Југозападна Македонија беа почуствувани два земојтреси. Епицернтарот на едниот бил на 15 километри западно од Охрид на територијата на Албанија, а вториот со јачина од 3.8 степени исто на Албанска територија околу 30 километри оддалеченост од Охрид.

0 comment Read Full Article

Црвенковски: Нема да се гради топилница во Неготино и точка!

Лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски предмалку од митингот во Неготино рече дека нема да дозволи во овој град да се гради топилница. – Бевме со вас и остануваме со вас. Нема да се гради топилница во Неготино и точка! Ничии интереси не се поважни од иднината на децата! – рече

0 comment Read Full Article

ВМРО-ДПМНЕ: што добро направија СДСМ за Неготино ?

Од ВМРО ДПМНЕ побараа СДСМ да објасни зошто во нивно време земјоделците не добивале субвенции, зошто не донеле ниту една инвестиција, зошто во врем на СДСМ пропаднале речиси сите фирми во Неготино.

0 comment Read Full Article