MKDNews.com

Ракомет

Франција освои бронзен медал на ЕП во Хрватска

    Франција освои бронзен медал на ЕП во Хрватска

Репрезентацијата на Франција го освои бронзениот медал на тринаесеттото Европско првенство за ракометари. Во дуелот за бронзата, односно третото место, актуелниот светскиот првак Франција беше подобар од олимпискиот шампион Данска

0 comment Read Full Article

И домаќинот остана без полуфинале – Хрватска загуби од Франција

    И домаќинот остана без полуфинале – Хрватска загуби од Франција

Хрватските ракометари не успеаја да се пласираат во полуфиналето на Европското првенство во ракомет откако денеска загубија од Франција со  резултат 27 – 30. Избраниците на Лино Червар во Арената во

0 comment Read Full Article

Македонија загуби и од Данска и заврши единаесетта на ЕП

    Македонија загуби и од Данска и заврши единаесетта на ЕП

Македонската ракометна репрезенатција вечерва убедливо со 11 разлика загуби и од Данска, со што го заврши настапот на Европското првенство

0 comment Read Full Article

Манасков се огласи за промашениот пенал

    Манасков се огласи за промашениот пенал

Ракометната репрезентација на Македонија имаше победа в рака против Чешка, но ја прокоцка. Иако ракометарите водеа со шест гола во

0 comment Read Full Article

Заврши првенството за Кире Лазаров!? Раул не верува дека капитенот ќе може да игра

    Заврши првенството за Кире Лазаров!? Раул не верува дека капитенот ќе може да игра

Македонија се соочува со огромен хендикеп во пресрет на двата преостанати меча од групата во Вараждин на ЕП во Хрватска,

0 comment Read Full Article

Разочарување на трибините – Македонија поразена од Шпанија

    Разочарување на трибините – Македонија поразена од Шпанија

Сериозени проблеми за селекцијата на Македонија , каде изгубивме во Вараждин од Шпанија со високи 31 : 20 . Нашите

0 comment Read Full Article