MKDNews.com

Ракомет

Стоилов: Загубивме на сличен начин, како што лани победивмe

    Стоилов: Загубивме на сличен начин, како што лани победивмe

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов по поразот во мечот за бронзата против ПСЖ на Ф4 турнирот во Келн, му честиташе на противникот и призна дека одиграл подобро во завршницата на

0 comment Read Full Article

Вардар остана без трофеј, Ѓер ја одбрани титулата

    Вардар остана без трофеј, Ѓер ја одбрани титулата

Ракометарките на Вардар и во петтиот обид на завршниот турнир во Лигата на шампионите, не успеа да ја освојат титулата. Избраничките на тренерот Ирина Дибирова, во финалето на Ф4 турнирот

0 comment Read Full Article

Вардар ќе се бори за втoра европска титула на фајнал-форот во Келн

    Вардар ќе се бори за втoра европска титула на фајнал-форот во Келн

Вардар ќе ја брани титулата во ракометната Лига на шампионите, откако во тежок меч, последен европски во ваков состав, успеа да

0 comment Read Full Article

Македонија доби група по мерка за Европското првенство во 2020 година

    Македонија доби група по мерка за Европското првенство во 2020 година

Машката ракометна репрезентација на Македонија ги доби своите противници за Европското првенство во 2020 година, кое ќе се одржи во

0 comment Read Full Article

Вардар е нов рекордер во СЕХА

    Вардар е нов рекордер во СЕХА

ардар со победа и со нов рекорд го заврши основниот дел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните“ во „Јане Сандански“ го

0 comment Read Full Article

Шпанија на врвот на ракометна Европа

    Шпанија на врвот на ракометна Европа

Шпанија е новиот европски шампион во ракомет, откако во вечерашното финале „црвената фурија“ го надигра составот на Шведска со убедливи

0 comment Read Full Article