MKDNews.com

Ракомет

Македонската химна од грлата на илјадници присутни на ракометниот меч во „Борис Трајковски“ (видео)

Денес над Македонија се раѓа – Околу 7 000 македонски навивачи во салата Борис Трајковски ја пејат македонската химна непосредно пред ракометниот натпревар помеѓу македонската репрезентација и репрезентацијата на Португалија.

0 comment Read Full Article