MKDNews.com

Ракомет

Македонија со победа ја започна групната фаза на Европското првенство во ракомет

Македонската репрезентација со победа ја започна групната фаза на Европското првенство во ракомет. Во Виена беше совладана Украина со 26-25 (13-10). Најефикасни во македонскиот национален тим беа Кире Лазаров, кој

0 comment Read Full Article

Ракометарките одиграа нерешено против Италија

Македонската женска ракометната репрезентација, одигра нерешено 29:29 против Италија, во воведниот натпревар на турнирот во турскиот град Анталија. Италијанките по првото полувреме имаа водство од 16:13, а избраничките на селекторот

0 comment Read Full Article

Пола милион евра награда за Вардар од Владата, уште 100.000 од АМС!

    Пола милион евра награда за Вардар од Владата, уште 100.000 од АМС!

Ракометарите на Вардар денеска беа на прием кај премиерот Зоран Заев по освојувањето на европската титула. Заев соопшти дека ќе

0 comment Read Full Article

Вардар по петти пат е првак на СЕХА лигата

    Вардар по петти пат е првак на СЕХА лигата

Екипата на Вардар вечерва во Брест го совладаа ППД Загреб со 26-23 (14-12) во финалето на СЕХА лигата. За „црвено-црните“

0 comment Read Full Article

Македонија убедливо поразена од Хрватска

    Македонија убедливо поразена од Хрватска

Македонската ракометна репрезентација го претрпе првиот пораз на Светското првенство во Германија и Данска. Во третото коло од Б –

0 comment Read Full Article

Монпелје е новиот ракометен шампион на Европа

    Монпелје е новиот ракометен шампион на Европа

Екипата на Монпелје е нов европски ракометен шампион, откако во финалето го победи Нант со 32:26 (16:13). Францускиот тим на

0 comment Read Full Article
1 2 3 17