MKDNews.com

Мото Спорт

Почина легендарниот Ники Лауда!

    Почина легендарниот Ники Лауда!

Спортот загуби уште една легенда откако доцна синоќа почина трикратниот Формула 1 шампион, Ники Лауда, на 70-годишна возраст. „Со голема болка објавуваме дека нашиот сакан Ники почина на 20 мај

0 comment Read Full Article

ФИА го објави календарот за Ф1 трките во 2019 година

    ФИА го објави календарот за Ф1 трките во 2019 година

 Светската автомобилистичка федерација (ФИА) го објави календарот на трки во Формула 1 за новата сезона. Ќе се возат 21 трка, првата е закажана за 17 март, а шампионатот ќе заврши

0 comment Read Full Article

Само еден човек често го посетува легендарниот Шумахер

    Само еден човек често го посетува легендарниот Шумахер

Оставете го Михаел Шумахер мирно да живее, им порача на медиумите човекот кој често го посетува легендарниот формула 1 шампион.

0 comment Read Full Article

Ицидентот од боксот на Ферари во кој настрада механичарот (Видео)

    Ицидентот од боксот на Ферари во кој настрада механичарот (Видео)

На вчерашната трка во која славеше тимот на Ферари беше забележан и еден инцидент во боксот на славниот тим. Додека Раиконен беше

0 comment Read Full Article

Хамилтон по четврти пат светски шампион во Формула 1

    Хамилтон по четврти пат светски шампион во Формула 1

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја обезбеди четвртата титула во шампионатот во Формула 1 и трета во последните четири години,

0 comment Read Full Article

Победата на Игор Стефановски Иџе во Белгија (видео)

    Победата на Игор Стефановски Иџе во Белгија (видео)

Игор Стефановски-Иџе победи на втората трка од денешната програма во Европскиот шампионат на кружни патеки (ЕТТЦ), која се возеше во

0 comment Read Full Article
1 2 3 5