MKDNews.com

Фудбал

Продадени 89 проценти од влезниците за фудбалскиот Мундијал

    Продадени 89 проценти од влезниците за фудбалскиот Мундијал

Светскиот фудбалски шампионат во Русија дефинитивно е магнет за публиката и навивачите од целиот свет. Се помалку влезници  им се на располагање на фановите кои во живо би сакале да

0 comment Read Full Article

Реал Мадрид е првиот финалист сезонава во Лигата на шампионите

    Реал Мадрид е првиот финалист сезонава во Лигата на шампионите

Реал Мадрид е првиот финалист сезонава во Лигата на шампионите, откако во полуфиналето го елиминираше Баерн Минхен, со гостинска победа од 1-2, односно реми од 2-2 пред своја публика вечерва

0 comment Read Full Article

Убедлива победа за Македонија на крајот од квалификациите за СП 2018

    Убедлива победа за Македонија на крајот од квалификациите за СП 2018

Македонската фудбалска репрезентација со триумф од 4:0 над Лихтенштајн остварен вечерва на стадионот „Младост“ во Струмица го заврши квалификацискиот циклус

0 comment Read Full Article

ЛЕ: Вардар загуби на гостувањето кај Розенборг

    ЛЕ: Вардар загуби на гостувањето кај Розенборг

Екипата на Вардар го загуби вториот натпревар од групата Л во Лига Европа откако вечерва норвешки Розенборг на домашен терен

0 comment Read Full Article

По поразот од Македонија, Израел го избрка капитенот

    По поразот од Македонија, Израел го избрка капитенот

Раководството на израелската фудбалска федерација одлучи да го отстрани капетанот Еран Захави од репрезентацијата. Причината за ова беше однесувањето на

0 comment Read Full Article

Зенит прв гостин на Вардар на арената Филип Втори во септември, еве го целиот распоред

    Зенит прв гостин на Вардар на арената Филип Втори во септември, еве го целиот распоред

Денеска во Монако беше извршена ждрепката за групната фаза од Лига Европа, Вардар ќе игра во групата „Л“ каде за

0 comment Read Full Article