MKDNews.com

Фудбал

Франција оди во полуфинале

    Франција оди во полуфинале

Репрезентацијата на Франција ја победи екипата на Уругвај со 2:0 во мечот што се одигра попладневно во рамки на четвртфиналето од Светското првенство во фудбал што се одржува во Русија.

0 comment Read Full Article

Селекторот на Шведска: Задоволен сум од тактичката дисциплина на моите играчи

    Селекторот на Шведска: Задоволен сум од тактичката дисциплина на моите играчи

Селекторот на Шведска, Јане Андерсон не ја криеше радоста од победата против тимот на Швајцарија во осминафиналето на СП во Русија. Скандинавците победија со 1: 0 и се пласираа во

0 comment Read Full Article

Голема победа на Хрватска вредна осминафинале!

    Голема победа на Хрватска вредна осминафинале!

Хрватска одигра маестрален натпревар против Аргентина која и овој пат изгледаше немоќно на теренот. Сампаоли не го погоди составот, Гаучосите

0 comment Read Full Article

Со голот против Перу, Мбапе испиша историја на Мундијалот

    Со голот против Перу, Мбапе испиша историја на Мундијалот

Во денешниот натпревар против Перу на Мундијалот во Русија, Французинот Килијан Мбапе во 34. минута го постигна победничкиот гол на

0 comment Read Full Article

СП 2018: Данска со три бода против Перу

    СП 2018: Данска со три бода против Перу

Репрезентацијата на Данска забележа успешен почеток на Светското првенство 2018. Европскиот шампион од 1992 година го победи Перу со 1:0

0 comment Read Full Article

Роби Вилијамс го отвори спектаклот во Москва

    Роби Вилијамс го отвори спектаклот во Москва

Во Москва почна најголемиот спортски спектакл, а отворањето на СП во фудбал на московскиот стадион Лужњики го следат околу 80.000

0 comment Read Full Article