MKDNews.com

Лука Модриќ најдобар играч за врска во Европа

Лука Модриќ најдобар играч за врска во Европа
август 30
19:10 2018

Како и што се очекуваше на ждрепката во Лигата на шампионите наградите за најдобри во минатата сезона ги собираат фудбалерите на актуелниот освојувач Реал Мадрид.

Кејлор Навас прво беше избран за најдобар голман во Европа, потоа капитенот на „кралевите“, Серхио Рамос ја однесе наградата за најдобар дефанзивец, па дојде редот за најдобар играч за врска.

Тука немаше никакви дилеми, наградата за најдобар играч од средниот ред ја однесе Лука Модриќ.

Ќе потсетиме, Хрватот на Мундијалот беше избран и за најдобар играч на турнирот, покрај тоа е во конкуренција и за најдобар играч во Европа заедно со Мохамед Салах и Кристиано Роналдо.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.