MKDNews.com

Краставици и јогурт за намалување на килограмите за само 5 дена!

Краставици и јогурт за намалување на килограмите за само 5 дена!
јули 30
07:54 2018

Потребно ви е на брз начин да се ослободите од вишокот килограми? Имаме вистинска диета за вас.

Со оваа диета, по првиот ден можете да изгубите до 1,5 кг.

Во текот на диетата потребно е да консумирате:

1,5 литар јогурт со 1% масти,

1,5 кг свежи краставици и

1,5 литар вода за пиење. Во утринските часови, може да си дозволите едно кафе без шеќер.

Сите овие производи мора да бидат поделени на еднакви делови. Краставиците и јогуртот можете да ги користите дури и пред спиење или во текот на ноќта, ако одеднаш имаат чувство на глад.

Сепак, важно е да се знае дека оваа диета има изразено лаксативно дејство. Затоа би требало да бидете внимателни и да консумирате вода во големи количини. За само 5 дена можете да ослабете 4 килограми доколку строго се придржувате кон оваа диета.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.