MKDNews.com

Зоран Божиновски за НОВА: Не работам за странски служби (видео)

септември 16
21:46 2013

Зоран Божиновски, кој според извори на MKDNEWS.COM живее во Хрватска и е сопственик на Буревесник за НОВА Негира дека е инволвиран во шпионирање за странски служби, бидејќи сите информации што ги има јавно ги објавува, на неговиот портал.

„Јас во Македонија не живеам веќе пет години. Живеам на Балканот. За што ме сомничат, кој ме сомничи, поим немам. Јас пишувам со години и објавувам сето она што ќе дојде до мене од мои пријатели, па дури и непрјатели, па дури и непознати луѓе. Значи, она што сметам дека е релевантно јавноста во Македонија и на Балканот да го знае, го објавувам. И на мојот веб портал Буре весник и на моите Фејсбук профили, вели за нова Зоран Божиновски.

MKDNEWS.COM веќе објави дека Божиновски е еден од осомничените во акцијата Шпион. Во паралелената разузнавачка информација се водел под кодното име „Луди Милојко“.

Проследете го целото интерву на НОВА.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment