MKDNews.com

Змија отровница долга 2 метри се шета низ скопски Аеродром (фото)

септември 10
15:38 2013

Жителите на скопската населба Стар Аеродром биле преплашени од Змија со жолти риги долга повеќе од два метри каде што била забележана влечугата.Летово имало неколку повици дека биле забележани змии и во други скопски населби и села, Kисела Вода, Тафталиџе, Соње, пишува Дневник.

Фото Дневник

Фото Дневник

„Се шокирав кога шетајќи се со колешката по булеварот Јане Сандански кај „Тобако 1“, околу 21.30 часот здогледавме змија во ќош од една зграда, на само неколку метри од патеката каде што постојано поминуваат луѓе, често и деца и бебиња во количка, за кои таа е можна опасност. Змијата беше долга најмалку два метра, со жолти риги, а ние веднаш се оддалечивме. Не знаевме дали да пријавиме во полиција или во Зоолошка градина “,вели Д.М., 50-годишна жителка на Стар Аеродром.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.