MKDNews.com

Загина 24 годишен скопјанец уште едно лице се бори за живот

септември 16
21:22 2013

24 годишен скопјанец загина а уште едно лице на 27 годиини од Радовиш е во тешка состојба по страшната сообраќајна несреќа што вчерва се случила на регионалниот пат Битола – Демир Хисар, јавува Дневник.

Според информациите, до собраќајката дошло кога две комбиња во се уште неразјаснети околности удриле едно во друго. Скопјанецот починал на пат кон битолската болница додека лекарите се уште се борат за животот на радовишанецот. Полицијата ќе испитува кои се причините за несреќата.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment