MKDNews.com

Заев:Антикорупциска е класичен орган на ВМРО-ДПМНЕ

септември 19
15:23 2013

По изјавата на првиот антикорупционер Ѓорги Сламков претпладнево дека Државната комисија за спречување на корупција отворила корупциски предмет за Заев, претседателот на СДСМ одговори дека „Антикорупциската е класичен орган на ВМРО-ДПМНЕ“

– Ние самите ги повикавме институциите на системот да го проверат случајот, вели Заев за НОВА.Во партиското соопштение испратено денеска од социјалдемократите  се вели дека „ СДСМ не е виновен што аферата ,,Шпион” Јанкуловска и МВР ја водат крајно аматерски. Јанкуловска и МВР се виновни што дозволиле, доколку е обвинението издржано, осомничените лица во период од две години додека траела истрагата, непречено да оддаваат држави тајни на други земји“.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment