MKDNews.com

Времето денес – Умерено облачно утро, претежно сончево преку ден

септември 22
10:22 2013

Во Македонија во недела во раните утрински часови ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, претпладне постепено разведрување и ќе преовладува претежно сончево време со локална облачност и ветровито. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер. Ветерот понекаде ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури ќе се движат од 4°C до 14°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 17°C односно до 26°C.
Во Скопје во недела ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Ќе дува умерен северозападен ветер. Утринската температура од 11°C, а максималната дневна ќе достигне до 23°C.

Во понеделник по студеното утро во текот на денот ќе биде претежно сончево и ветровито. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури ќе се движат од 1°C до 11°C, а максималните дневни температури ќе достигнат од 18°C до 27°C.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment