MKDNews.com

Вознемирувачко Видео покажува сириски бунтовници како извршуваат убиство врз затвореници (видео)

септември 06
04:15 2013

Видео , снимено претходно годинава покажува како седум владини војници се убиени и закопани по наредба на бунтовничкиот командант Абдул Самад Ајса.

Вознемирувачката видео снимка која се појави во четвртокот покажува брутална убиство на сириски владини војници од страна на бунтовнички борци.

Оваа шокантно видео , објавено од страна на “Њујорк тајмс”, било снимано во северозападниот град Идлиб во април , и покажува бунтовнички вооружени лица како стојат над седум сириската влада војници, кои се клекнати на земја и голи до појас со рацете врзани зад грб , кои подоцна се закопани во јама на непознато место.

http://www.nytimes.com/2013/09/05/world/middleeast/brutality-of-syrian-rebels-pose-dilemma-in-west.html?pagewanted=1&hp&_r=0

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.