MKDNews.com

Водени торнада над езеро!Населението во паника! (видео)

септември 13
21:07 2013

Мошне невообичаена природна појава, водени торнада над езерото Мичиген , ги шокира тамошните жители.

По синоќешното невреме над езерото Мичиген во близина на Кеноша Висконсен кога се кренале темните облаци, можела да се види неверојатна глетка – водено торнадо како се крева од езерото кон небото. Овој редок феномен ги исплашил повеќето луѓе кои за прв пат се соочиле со него.

“Јас го видов кога одев на работа”, вели полицискиот капетан од Кеноша ТомХанше. “Околу 10 минути подоцна добив на работа и немаше неред, па јас сватив дека се ќе биде во ред.”

Водените  торнада  се многу ретки, и настануваат од топол и ладен воздух.

Погледнете:

Оргиналното видео снимено од Кеноша Њус

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.