MKDNews.com

Вечерва Грк ќе и суди на Македонија

септември 05
19:13 2013

wpid-koromiljas.jpgХуан Артеага од Шпанија, Елиас Коромиљас од Грција и Роберт Виклицки од Чешка е судиската тројка која вечерва ќе ја дели правдата на мечот помеѓу Македонија и Литванија.

По вчерашното срамно судење против Црна Гора, кога на Македониа и беше одземена чиста победа, нашите кошаркари вечерва очекуваат фер судење.Италијанецот Гуерино Церебух, кој беше најголем виновник што не беа признаени поените за Македонија, денеска повторно и судеше на Црна Гора во натпреварот кој Балканците го загубија со 73:72 од Летонија.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment