MKDNews.com

Утринава жена спасена од давење во Вардар

септември 22
15:27 2013

Засега непозната жена паднала во Вардар од Камениот мост, за време на Појадокот кој го организира градот Скопје

Несреќата се случи додека градоначалникот Коце Трајановски даваше изјава за медиумите, околу 10 часот. Ја спасило ова момче кое е на фотографиите. И неговиот идентитет засега е непознат

Пред малку СВР Скопје инфомираше дека жената со иницијали В.Т. (47) влегла во Вардар, најверојатно под мостот, однсно не станува збор дека скокнала или паднала од самиот мост. Сепак се уште не е јасно дали станува збор за обид за самоубиство или нешто друго.

zena-vardar2

ФОТО: Република

В.Т. е пренесена во Ургетниот центар и е во стабилна состојба. СВР Скопје не ги соопшти имињата на спасувачот/ите.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment