MKDNews.com

Србите и Босанците се степаа во Јесенице (видео)

септември 06
00:10 2013

image

До тепачката дошло кога навивачите на БиХ се движеле кон салата каде се игра натпреварот, притоа поминувајќи покрај српските навивачи кои седеле во својата зона.

Веднаш дошло до меѓусебни навреди, српските навивачи скандирале „Нож, жица, Сребреница“, додека Босанците извикувале „Је**е Србијо“

.Навивачите на БиХ почнале да фрлаат шишиња и камења кон Србите, кои тргнале да возвратат, но веднаш интервенирала словенечката полиција.

.

.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment