MKDNews.com

Сончево време со умерен ветер

септември 20
09:32 2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност.

Претпладне на места се уште ќе дува умерен северен ветер, кој во попладневните часови постепено ќе стивнува.Утринската температура ќе се движи од пет до 13, а дневната од 20 до 26 степени.Во Скопје слично време. Утринската температурата ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 22 степена.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment