MKDNews.com

Синчето со бакнежи ја разбудило мајка си од кома (фото)

септември 24
16:46 2013

Во 2010-та, Занг Ронгшијан од Кина, доживеала страшна сообраќајка од која останала во кома.Во текот на испитувањата лекарите откриле дека Занг е бремена а бебето за чудо ја преживеало сообраќајката.

Цели 7 месеци, нејзиниот сопруг и лекарите се грижеле за бебето кое раснело во стомакот на мајката која за цело време била во кома.Кога дошло време за породување, лекарите и направиле царски рес, а Занг родила здраво машко бебе, кое таткото го крстил Гао Кјанбо. За чудото да биде уште поголемо, Занг се разбудила од кома во моментот кога Гао започнал да и зборува.  Иако сега Занг е парализирана и врзана за кревет, таа и нејзиното семејство се пресреќни и се благодарни што добиле втора шанса.

image

image

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.