MKDNews.com

Што би било кога Путин би бил црн ,а Обама бел? (фото)

септември 22
17:51 2013

Фотомонтажата која се појави на интернет отвори дскусија што би било кога Путин би бил претседател на САД а Обама на Русија.

Некои сметаат дека со Путин САД би била дефинитивно светска сила број 1, а други во полемиката се убедени дека Американците никогаш не би избрале претседател како Путин. Обама пак не е доволно цврст да шефува во Кремљ – сметата едни, а други велат дека би можел да биде избран поради социјалната црта во семејството.
crni-putin-i-beli-obama-a

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.