MKDNews.com

Се самоуби “човекот кој не може да добие сида”

септември 17
16:46 2013

Американецот Стефан (Стивен) Крон од Њујорк кој ги зачуди лекарите поради својата отпорност на ХИВ вирусот, си го одзема животот. 66-годишникот кој го носеше прекарот “човекот кој не може да добие сида” доброволно се пријавил да биде инфициран со овој вирус, но сепак остана здрав.

Бидејќи лекарите не можеле да го заразат, Крон решил самиот да си го одземе животот.

– Мојот брат гледаше како умираат сите негови пријатели. Чувствуваше огромна грижа на совест поради тоа, изјави неговата сестра Ејми.

article-2421699-1BD95138000005DC-597_634x663

Tags

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.