MKDNews.com

Само грст долари за жената на Клинт Иствуд

септември 02
16:26 2013

klint99nБогатството на познатиот “Гнасен хари” е безбедно.По разводот од Дина Мариа Руиз таа ќе добие мала сума долари, далеку помалку од онаа што ја очекувала по 17 години брак со Клинд Иствуд, сопственикот на имот кој вреди повеќе од 250 милиони долари.Виновник е предбрачниот договор.

Според проценките кои стигнале во јавноста сопругата на Иствуд не ќе добие ептен малу од неговото богатство од 250 милиони долари.

Не помогнал ниту фактот дека биле во брак 17 години,бидејќи 83 годишниот холивудски актер и неговата втора жена Дина Мариа Руиз имаат предбрачен договор.

Со договорот е предвидено Дина да добие мала сума,но далеку помалку што би и припаднало по толку години брак.

Иствуд по разводот од Меги Џонсон во 1984 година морал да исплати 17,5 милиони долари.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment