MKDNews.com

Родено без нос и едно око – мачето кое ги шокира ветеринарите (фото)

септември 05
02:32 2013

Мачка во Кина родила маче од кое ветеринарот останал без зборови. Мачето немало нос, а немало и едно око.  

За жал, набргу по раѓањето, мачето умрело.Мачката која го родила чудното маченце на свет донела уште две здрави мачиња.Ветеринарот изјавил дека никогаш претходно во животот не видел вакво нешто.Мачето умрело само неколку часа откако било родено.

image

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment