MKDNews.com

Расте бројот на загинатите во Воената морнарица во Вашингтон

септември 16
23:03 2013

pukanjeНајмалку 13 лица вкучувачи го и напаѓачот загинаа откако три вооружени лица отворија оган врз седиштето на Воената морнарица на САД во Вашингтон, соопшти вечерва локалната полиција.

34 годишниот Арон Алексас од Тексас е еден од напаѓачите што утрово по локално време отвори оган во близина на зградата на Командата на поморскиот систем (Naval Sea System Command) која се наоѓа во рамките на поранешното бродоградилиште.

130916162508-fbi-seeking-info-aaron-alexis-poster-from-fbi-story-topФБИ објави слики на Алексис и од Бирото барараат од населението да достават било какви информации во врска во убиениот и да се јават на 1-800-CALL-FBI. ФБИ е во потрага по информации во врска со неговото неодамнешно движења и неговите соработници, изјави портпаролката ФБИ на прес-конференција во Вашингтон.

Мотивите за нападот засега не се познати, а полицијата не исклучува ниту една опција, па дури ни тероризам.

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО ТУКА

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.