MKDNews.com

Ранчот на Вејн Њутн се продава за само 70 милиони долари (фото)

септември 14
22:35 2013

Ранчот на Вејн Њутн во близина на Лас Вегас само што беше поставен на пазарот за само 70 милиони долари. Њутн и неговото семејство живееле на ранчот од 1960-тите, но имотот бил купен во 2010 година од страна на CSD да постане музеј на Вејн Њутн. Во склоп на ранчот покрај базени има и авион кој вреди два милиони долари.

[print_gllr id=17561]

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.