MKDNews.com

Раднички во финалето на „Трофеј Охрид 2013“( фото)

септември 21
09:30 2013

Со натпреварот меѓу екипите Раднички од Крагуевац и бугарски Лукоил синоќа во спортската сала „Билјанини извори“ започна кошаркарскиот турнир „Охрид трофеј 2013“,

Кошаркарите на Раднички од Крагуевац се првите финалисти на меѓународниот турнир „Трофеј Охрид 2013“ кој синоќа започна во салата „Билјанини Извори“ во Охрид.

Српскиот клуб во првото полуфинале го совлада бугарскиот шампион Лукоил Академик со резултат 77:75 и сега го очекува исходот од второто полуфинале меѓу МЗТ Скопје и Металац.Натпреварот бил неизвесен во сите 40 минути, но на крајот Раднички обезбеди минимална предност со која се најде во финалето на турнирот.Муфтау Јару со 18 поени бил најефикасен во редовите на победничката екипа во чии редови Саша Лешиќ го заврши натпреварот со еден поен помалку.

[print_gllr id=18300]

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.