MKDNews.com

Путин: Берлускони да беше геј немаше да му се суди!

септември 20
19:36 2013

Претседателот на Русија, Владимир Путин, застана во одбрана на својот стар пријател, Силвио Берлускони и изјави дека на неговиот пријател не би му се судело за аферата “Рубигејт” ако бил хомосексуалец.

– „На Берлускони му се суди бидејќи живее со жени. Да беше со хомосексуална ориентација, никој не би кажал ни збор”, изјави рускиот претседател Путин на форумот во Валдо, во одбрана на својот пријател.Инаку, на Берлускони во оваа афера му се суди за секс со малолетничка.

image

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment