MKDNews.com

Пронајдено мртвото тело на исчезнатиот скопјанец во браната “Св. Петка”

септември 01
20:02 2013

Вчера кај браната „Св.Петка“ во Кисела Вода, односно 250 метри после браната е забележано човечко тело како плови во водата, по што истото е пријавено во полициската станица Кисела Вода.

Од страна на екипа од ЕСЗ, телото е извадено од вода и се работи за осумдесет годишниот Крсте К. од Скопје, кој бил пријавен како исчезнато лице.

По наредба на истражен судија, телото на починатиот е дадено за обдукција
80 годишниот скопјанец Крстев Крсте исчезнал во четвртокот наутро. Тој последен пат бил виден во Автокоманда.
krstokrstev1-439x630

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment