MKDNews.com

Приведени 11 активисти на „Паркобрани“ пред Бристол

септември 12
14:31 2013

Над 400 припадници на специјалните полициски сили го “окупираат” синоќа центатралното градско подрачје кај хотелот Бристол. Полициската акција започна во 01:00 часот по полноќ со цел да ги протера активистите и да се постават паравани околу подрачјето на поранешниот парк каде беа исечени 50-годишни дрвја.На парцелата после оградувањето според последните измени на урбанистичкиот план за општина Центар е предвидено да се гради новата барокна згрда на Советот за радиодифузија.11 активисти од граѓанската иницијатива Пракобрани беа приведени во полициската станица Кисела Вода.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment