MKDNews.com

Полицаец “собра” брачен пар на мотор (вознемирувачко видео )

септември 12
14:47 2013

Полицаецот Јаков Дајмон од Охајо удрил брачен пар на мотор без воопшто да кочи.

image

Видео снимено од полицискиот автомобил го покажува моментот кога полицаец во Охајо удрил со полициски автомобил во задниот дел на мотор. Несреќата се случила на 17 август , но видео е сега објавено додека судот одлчува дали полицаец треба да се соочи со обвинение.

Се чини дека Полицаецот воопшто не ги приметил пред него додека тој возел по патот
зошто тој не кочел или пробал да успори за да го избегне судир.

Ејми и Кори Валдман по судир летнале неколку метри но имале среќа и поминале со неколку повреди по што биле пренесени во локалната болница.

Полицаецот Јаков Дајмон кој во 2012 бил прогласен за Полицаец на годината по совет на адвокатот не дал изјава ,додека Ами и Кори Валдман нема да поднесат тужва бидеќи се среќни што останале живи.

image

image
вознемирувачко видео

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.