MKDNews.com

Патарините блокирани од Македонците кои независноста ја славеа во Грција (фото)

септември 10
00:04 2013

Очекувано беше топлиот продолжен викенд и последните топли денови граѓаните да ги искористат покрај море кај јужниот сосед. Бескрајни километарски редици и чекање по минимум половина час, беше сликата која попладнево и вечерва можеше да се забележи на патарините на патот Велес – Скопје.

Фотографијата е направена на мостот кај општина Отовица, пред Велешката патарина на автопатот Велес – Скопје.

Порталот brzkrug.com имале прилика да ја направат оваа фотографија, а тоа е место кое се наоѓа на речиси 1 километар од Велешката патарина на автопатот Велес – Скопје, а јасно се гледа дека автомобилите не се движат, туку чекаат на патарината, и неможе да се странци зошто ,понеделник е и само во Македонија не се работи.

Тоа беа три часа гужва со колона од 1 километар (до каде што се гледа) на место каде активно работат два наплатни пунктови пичува brzkrug.com и додава… Честит празник Мaкедонијо.

фото brzkrug.com

фото brzkrug.com

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment