MKDNews.com

Откриена временската капсула која Стив Џобс ја закопал пред 20 години!

септември 22
15:55 2013

Пред 20 години основачот на компанијата „Аpple“, Стив Џобс закопал „временска капсула“.Тимот на National Geographic успеа да открие каде се наоѓа.

article-2427785-1820D28E00000578-486_634x417

Оваа временска капсула требаше да биде откопана уште пред 10 години, но проблемот се појави кога сите кои биле вклучени во нејзиното закуопување едноставно заборавиле каде ја оставиле.

Капсулата соодржи многу нешта, од шест конзерви пиво, како награда за пронаоѓачите на капсулата, до компјутерско глувче, кое тогаш Епл го направил.

Сите работи во капсулата ќе бидат доделени на Историското друштво во Аспен, а епизодата со ископување на временската капсула ќе биде емитувана во емисијата „Копачи“.

stiv1

 

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.