MKDNews.com

Никој како „Фалангата“ (фото)

септември 07
19:49 2013

Веднаш по мечот помеѓу Македонија и Србија на Фејсбук страницата на ЕП во Словенија, каде беше објавен извештајот, настана вистинска војна помеѓу фановите на двете селекции.
komentar-500

Сепак, еден поставен коментар доволно говори за тоа каква атмосфера прават македонските навивачи, односно „Фалангата“. Македонците повторно се едни од најбројните, но дефинитивно прават најдобра атмосфера.
komentar-500

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.