MKDNews.com

Неверојатна сообраќајка во Британија,во судир на 100 возила има само повредени (видео)

септември 05
19:54 2013
Фото: @tara_mulholland

Фото: @tara_mulholland

Најмалку 100 возила се судриле едно во друго во масивна сообраќајна несреќа днеска во југозападната област Кент, Велика британија, соопштила тамошната полиција, јавува Си-Ен-Ен.

Во несреќата се повредени повеќе од 200 лица, од кои шестмина се посериозно.

Масовна верижна сообраќајка се случила на мост кој што ги поврзува островот Шепи со копното, а причина најверојатно е густата магла.

На видеото може да се види долга колона од автомобили и камиони судрени едни во други. Возачите, од кои некои повредени, седат покрај патот во исчекување на помош.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.