MKDNews.com

Навивачите на Шалке уште еднаш ја покажаа љубовта кон нашата земја (фото)

септември 01
12:04 2013

Навивачите на Шалке во соработка со македонски иселеници во Германија вчера на Фелтин арената уште еднаш ја покажаа љубовта кон нашата земја, истакнувајќи на трибините македонски знамиња.

1170685_205217119645343_1359392097_n

 

1234795_711873115505056_768396671_n

1234847_205233746310347_1756804241_n

1238068_205233852977003_1620023610_n

1233544_10202006713953112_332133555_n

шалке1

шалке2

1174685_205007239666331_1438398034_n

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment