MKDNews.com

Направил 19 пластични операции за да изгледа како Супермен (видео)

септември 10
00:47 2013

Филипинецот Херберт Чавез (35), во последните 16 години направил 19 пластичната операции за да изгледа како неговиот омилен лик, Супермен . Овој човек за промена на личнот опис потрошил речиси седум илјади долари, што за Филипински стандард е вистинско богатство.

superman
Чавез сега се шетаат по улиците облечени како Супермен и се обидува да обезбеди морална поддршка на децата и да ги забавува.

„Се чувствувам како суперхерој секој пат кога ќе го облечам костимот. Мојата мисија не е да го спасам светот, туку да им помогнам на луѓето во мојот град да си го вратат осмехот на лицата. Луѓето ме запре и сакаат да се сликаат со мене. Тие се задоволни што го гледаат Супермен дека е на Филипините„ ,вели Чавез.

Тој планира нова операција, па дури и уште повеќе да личи на Супермен.

Во јуни оваа година, Чавез влезе во Гинисовата книга на рекорди како човек со најмногу сувенири на Супермен , тој има дури 1253 примероци. Сега неговата колекција се зголемила на повеќе од пет илјади примероци.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment