MKDNews.com

Наоми Кембел: Модната индустрија ке пропадне без хомосексуалците

септември 15
08:16 2013

Наоми Кембел верува дека геј културата и модата одат рака под рака .

Супермодел тврди дека модната индустрија не би била толку интересна и профитабилна без влијание на дизајнерите хомосексуалци како покојниот Џани Версаче и Александар Меквин .

Таа  на добротворен настан организиран од Adidas  го кажа следново: ” Геј заедницата има направено исклучително многу за модната индустрија . Нејзиното влијание е многу моќено . Без клучни пораки како овие на Марк Џејкобс , Џани Версаче , Долче и Габана и Александар Меквин , видот на оваа уметност немаше да биде ист. ”

Црниот бисер додаде : ” Геј културата и модата одат рака под рака , бидејќи напредува заедно преку земање на храбри решенија и водење на храбри изјави . ”

Наоми , како и бројни други ѕвезди , е поборник за правата на хомосексуалците и за манифестација на толеранција за нивната сексуална ориентација .

Запрашана колку точно чевли поседува ,   суперѕвезда призна : “Не знам колку се , но сакам чевлите , особено оние кои инспирираат чувство за забава , без разлика дали се со секси високи потпетици или спортски чевли со кул дизајн . “

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment