MKDNews.com

Млада невеста го фрлила зетотод карпа (видео)

септември 10
22:28 2013

Една жена во сојузната држава Монтана е обвинета за убиство одкако наводно го турка нејзиниот сопруг од карпа по расправија .Тие биле во брак нешто повеќе од една недела.

Јордан Лин Греам се појави во судот во понеделникот да се соочи со обвинение убиство од втор степен. Ако биде осудена таа се соочува со доживотен затвор.

wpid-091013_ff_newlydead_640.jpgСпоред кривичната пријава, Греам неодамна и рекла на пријателка дека таа се премислила и не сака да биде во брак со Коди Џонсон. Си-Ен-Ен јавува дека тие биле во брак нешто повеќе од една недела ,поточно пред само 8 дена.

Според кривичната пријава , тие се скарале на 7 јули , и така вознемирени, тие одлучиле да одат на одмор во Националниот парк Глечер во , Монтана , каде што тие продолжиле да се караат.

Истиот ден , Греам испратила смс порака на пријателка велејќи: ” О, добро, јас ќе разговара со него. ” Пријателотката одговорила : “Јас ќе се молам за вас дечки. ”
По што Греам напиша назад : “Мртва сериозн сум, ако не слушнеш од мене пак вечерва , нешто се случило.”

Според полицијата го турнала од карпата па се вратила во градот каде што го пријавила за исчезнат.

Греам изјавила на полицијата дека нејзиниот сопруг и испратил смс дека тој ќе излезе со еден пријател ,иако рекла дека пораката ја избришала па затоа таа не била во можност да ја покаже на полицијата пораката.

На 16 јули Јордан Греам конечно призна дека таа ја лажела полицијата, наведуваќи дека нејзиниот маж Коди Џонсон го фрлила при расправаат , откако тој предложил тие да одат на планина.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment