MKDNews.com

Метеор експлодираше над Јадранско море (видео)

септември 05
17:25 2013

Над Јадранското море, вчера вечер за момент метеор го осветли небото. Оваа фасцинантна глетка можеше да се види од Италија и Словенија.

Метеоритот изгорел во атмосферата, а бил забележан и од словенечките астролози. Неговиот пад бил видлив и над западниот дел на Словенија.
Италијанските медиуми информираат дека се слушнала гласна врева, а потоа се појавил и силен блесок.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.